KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807494
nr 1480 7494
Ally Almviken
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, Komposition med hus och bänk. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 34x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x45 cm
Ally Almviken, svensk bildkonstnär född 1930.
Utrop:
500 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:59:32